ФАРБА

ФАРБА – GULAL Питання та відповіді які стосуються фарби

Фестиваль фарб - це дуже давнє свято і, швидше за все, він на кілька тисячоліть старше всіх нас. Раніше Холі іменувався Холіка. Так звали легендарну сестру короля демонів, який отримав в дар від Брахми невразливість - він не міг бути убитий «ні вдень, вночі; ні в будинку, ні зовні його; ні на землі, ні на небі; ні людиною, ні тваринам ». В результаті він так запишався, що уявив себе господарем Всесвіту. Однак син короля демонів Прахлад шанував Вішну, за що батько на нього розгнівався і навіть зробив кілька невдалих спроб вбивства. Нарешті, він наказав своїй сестрі Холіки посадити Прахлада на коліна і забратися разом з ним на багаття. Вогонь не повинен був заподіяти Холіки шкоди, оскільки вона була накрита магічною шаллю, оберігає власника від полум'я. Однак вийшло так, що шаль захистила саме Прахлада (який завбачливо помолився Вишні), а зла Холіка згоріла дотла. Саме ця подія стала приводом для Свята Фарб, хоча багато дослідників вважають, що Холі - це свято на честь Крішни і його любовних ігор з дівчатами. Все-таки весна - пора любові!

Холі, Холі, Холі...

Что же это...

В Індії відзначають найбільше барвисте свято - Холі, що позначає прихід весни. У багатонаціональній країні, де мирно уживаються один з одним безліч найрізноманітніших культур, мов, богів і релігій, традицій і звичаїв, весняних свят цілком достатньо, проте Холі унікальний і неповторний по-своєму. Він присвячений богу любові Камадеве, чий цибулю, відповідно до традиційної індуїстської іконографії, зроблений з цукрового очерету, стріли - із стебел квітів, а тятива складається з рою дзижчать бджіл. Наймиліша традиція святкування Холі - посипати один одного кольоровими фарбами, найчастіше - червоною, рідше - жовтою або зеленою, і обливати підфарбованою водою. Бульбашки з фарбами літають в Холі навіть в скла проїжджаючих машин. За кілька днів до свята пакетики з порошкоподібною фарбою з'явилися в продажу майже у всіх крамницях і магазинах. Це один з небагатьох індуїстських свят, коли люди намагаються не надягати своїх найкращих одягу - навпаки, одягаються скромніше і простіше, оскільки будь-який, навіть самий святковий наряд, ризикує бути безнадійно зіпсованим плямами фарби. Холі - це індійський народне свято на честь приходу весни. Він відзначається протягом 2 днів (зазвичай в кінці березня - початку квітня) в повний місяць. У ніч напередодні другого дня свята розводять величезне багаття, на якому спалюють Холіки. На ранок люди виходять на вулицю, і починається веселість - все обливають один одного підфарбованою водою червоного, зеленого, жовтого, синього і чорного кольору і кидаються кольоровими порошками. Раніше необхідні пристосування і матеріали - барвники, бамбукові пирскавки, порошки - виготовлялися самостійно, тепер же їх можна купити в магазинах.

Все що стосується фарби

Україна, Холі ...

Чи використовується одночасно з фарбами Холі вода? Так веселощів стає ще більше! Фарба чудово розчиняється в воді, яскравість залежить від того, наскільки її розбавити. Традиція метання водяних бомб (повітряних куль, наповнених водою) і стрільби з водяного зброї широко поширена в Індії. Але пам'ятайте, що якщо змішати всі кольори, то вийде коричневий ..
1. Що за фарба використовується на Фестивалі в Україні?
— Ми на заході використовуємо один вид фарби: Суха фарба Холі - виробництво Індія
2. Що спільного ця фарба має зі святом Холі в Індії? — Саме ці фарби використовуються в Індії на святі. Фарби спеціальні - на основі трав і натуральних барвників. Добре змиваються з натуральних тканин, джинса та жирної шкіри. На сухій шкірі може залишатися у вигляді відтінку на пару днів, так що краще одягти натуральний одяг - бажано БІЛУ - так буде яскравіше! І використовуємо сонцезахисний крем і шкірі під сонцем комфортніше і, відмивати Вас нам буде легше.
3. Де брати цю фарбу?
— Фарба буде в наявності на самому заході.
4. Фарба змивається з волосся?
— Все залежить від структури вашого волосся. З досвіду з жирного волосся фарба змивається легше, тому не мийте голову в день заходу. Для захисту волосся можна використовувати косинку.
5. Як буде проходити видача фарби?
— На території заходу будуть пункти видачі / точки продажу. Фарбу буде розфасована в пакетики.
6. Чи буде організований одноразовий кидок фарби?
— Так. Буде організовано кілька одноразових кидків фарби, ведучі Фестивалю заздалегідь попередять.
7. Відмивається ця фарба від тіла?
— З тіла фарба змивається нормально, на сухій шкірі може затриматися на кілька днів.
8. Відпирається ця фарба від одягу?
— Щоб відіпрати фарбу від одягу може знадобиться провести кілька прань. Все залежить від тканини. Організатори РЕКОМЕНДУЮТЬ одягати одяг, який НЕ ШКОДА ВИКИНУТИ.
— УВАГА! На деяких видах тканини фарба залишає не виведені плями. Йдучи на захід - обов'язково прийміть це до відома!
9. Що буде якщо ця фарба потрапить в легені, шлунок і слизові?
— Фарба є харчовим барвником і відповідає всім санітарним нормам, проте для тих, хто переживає за своє здоров'я організатори виставили на продаж окуляри, респіратори, марлеві пов'язки, косинки і Каспери (будівельні костюми). У разі попадання фарби в очі рекомендується промити слизові проточною водою.
10. Який вплив фарба надає на організм при вдиханні? Виводиться чи з мокротою?
— При вдиханні фарба спокійно виводиться з мокротою. Фарба може забарвити язик, зуби і слину.
11. Чи може фарба викликати алергію?
—Є окремі види фарби, які можуть викликати у алергіків висипи на тілі. Рекомендуємо перед заходом прийняти таблетки від алергії.
За всі роки проведення Фестивалю в Україні, випадків ще не було.
12. Який вплив фарба надає на вагітних?
— Незважаючи на те, що фарба відповідає всім санітарно-епідеміологічним нормам, організатори рекомендують вагітним прийняти всі запобіжні заходи. Намажтеся захисним маслом, одягніть респіратор, косинку і окуляри.
13. Що буде з фотоапаратом після потрапляння на нього фарби?
— Фарба по суті це мелкодіспертний порошок, трохи схожий на тальк. Порошок буде забиватися в механізм фотоапарата. Рекомендуємо приходити на захід із захисними чохлами. На крайній випадок обтягніть фотоапарат пакетом і закріпіть пакет скотчем.
14. Чи є на фарбу дозвільні документи?
— Так. Ми маємо усі дозвільні документи на Фарбу. Кожен колір має свідоцтво про державну реєстрацію та сертифікат СЕС, а кожна партія кожного кольору має сертифікат аналізу, який підтверджує відповідність і безпеку фарби.