ПРО ФЕСТИВАЛЬ

Фестиваль фарб Холі Яскраве і кольрова подія року, родом з Індії ...

Холі, він же Фестиваль фарб

Холі в Індії

Холі — традиційний щорічний індійське свято весни і яскравих фарб. Традиційно на цьому святі відбуваються масові гуляння, обсипання фарбами з трав і натуральних барвників (Гула) і обливання водою. Так як в східних країнах люди більше схильні до всякого роду вірусів - це служить ще і профілактикою весняних вірусних захворювань.За однією з легенд, назва Холі походить від імені прекрасної і доброї Холіки. Злий цар отримав у дар від одного з богів безсмертя, уявив себе богом і наказав усім своїм підданим поклонятися тільки йому. Але син царя не визнавав могутності свого батька і продовжував молиться істинному Богу.
Юного принца підтримувала його тітонька - прекрасна Холіка. Розгнівався цар і наказав спалити на багатті сестру і сина. Принц благав бога врятувати улюблену тітоньку. І бог послав йому різнобарвний шарф - священний дар всіх богів, який повинен був уберегти її від вогню.
Коли Холіки прив'язали до стовпа, принц підійшов до неї і накрив барвистим хусткою, а сам сів поруч. Розпалили вогонь, і раптом порив вітру зірвав з Холіки рятівний хустку, і накрив ним хлопчика. Принц намагався врятувати кохану тітоньку, але вогонь уже охопив її тіло, а очі з любов'ю дивилися на племінника.
Так Холіка загинула. Принца ж вогонь не торкнувся, але глибоко проник в його душу, і хлопчик ще міцніше увірував в бога. Бог вирішив покарати царя й пробив блискавкою його холодне серце. Так було покарано зло і восторжествувала справедливість.
Ось чому на Холі жителі північної Індії мажуть один одного фарбами кольору священного покривала Холіки, як символу спасіння принца і поливають водою, оберігаючи всіх від злих сил, допомагаючи богам відновити справедливість.
Традиції

Холі - один з найважливіших фестивалів в Індії, який святкують по всій країні. Свято дуже барвистий і багатоликий, як і сама Індія.

До Холі починають готується за пару тижнів до свята. У цей період в селах проводяться малі торжества - Малий Холі, під час яких влаштовуються ритуальні ігри, святкові концерти, ведеться збір грошей і підготовка матеріалу для великого свята.

Зокрема, збирають дрова, хмиз, ганчірки і так далі для святкового багаття. Багаття запалюють в вечір Холі - люди вважають, що вогонь допомагає прогнати холоду і злих духів, які залишилися після зими.

Це один з найстарішіх свят, Який згадується в стародавніх санскрітськіх текстах и детально описується в Ведах (священні писання), в Нарада Пуране та інших священних текстах індуїзму. Про його проведення свідчіть кожен напис на камені, Зроблено 300 років до Нашої ери. Виникненню свята передувало кілька легенд.
За іншою легендою, назва Холі походить від імені демониці Холіки. Прахлада - син злого царя Хираньякашипу, поклонявся богу Вішну, і ніщо не могло переконати його в цьому. Тоді сестра царя демоница Холіка, яка, як вважалося, не горить у вогні, вмовила Прахладу зійти на вогнище в ім'я бога. До загального подиву, Холіка згоріла, а Прахлада, врятований Вішну, вийшов неушкодженим. Тому в перший день свята розпалюють багаття і спалюють на ньому опудало злий відьми.
У кожному регіоні країни є свої особливості проведення Холі і навіть на питання якого з безлічі богів насамперед присвячене свято, кожен - дає свою відповідь.
У південній частині країни в святкових заходах в основному бере участь молодь. Старше покоління сидить удома або відправляється в гості, а матері готують для своїх діток подаруночки, квіти та солодощі, які дарують вранці - в Новий рік.
У центральній частині Індії на дахах будівель обов'язково запалюють маленькі вогники і розвішують помаранчеві прапори як символ вогню, не забуваючи, що "Холі" означає "палаючий".
Особливо пишно відзначають свято на півночі Індії. Скрізь розвішуються різнокольорові прикраси, особливо багато їх в фіолетових, білих, червоних, рожевих відтінках.

Позитивно і кольорово! Ми наповнюємо світ емоціями доброти і веселощів.


Свято Холі відзначається барвистими парадами в супроводі народних пісень, танців і загальних веселощів. Учасники обсипають один одного яскравими барвниками порошками і обливають водою. В рамках фестивалю проходять змагання з паркуру та фрірану, бої натуральними фарбами і водне бій. У святі беруть участь всі без відмінностей між кастою, класом, віком або статтю.
Тисячі любителів Холі збираються в ці дні на батьківщині Крішни в місті Вріндаване і Матхуре. Величезні храмові ступені перетворюються в своєрідні місця для танців і веселощів, де кілька днів поспіль проходить святкування.
Перед святом стіни будівель фарбують у яскраві кольори, а весь простір прикрашають квітами. Люди масово закуповують спеціальні пирскавки для води і різнокольорові фарбувальні порошки - Гулал, які роблять з кукурудзяної муки дрібного помелу і забарвлюють в червоний, зелений, рожевий і жовтий кольори. Хоча, справжні шанувальники традицій виготовляють порошки і водомети вручну.
Холі починається в ніч повного місяця - розводиться вогнище для спалювання величезного опудала або прикрашеного дерева, що символізує знищення нечестивою Холіки, в честь якої був названий свято. Є традиція проганяти через вогонь худобу і ходити по вугіллю. Люди вірять, що зола багаття Холі приносить удачу.

Весело та яскраво! Сотні тисяч людей роблять життя яскравішим!Дні взаємних візитів плануються з третього по п'ятий день - проводяться традиційні застілля. Святкування Холі ніколи не обходиться без традиційного напою - тандем з бханг, до складу якого входять молоко або молочні продукти, а також сік або листя конопель.
Холі дуже популярний не тільки в Індії, але і в Непалі, Шрі-Ланці, Бангладеш, а також в країнах з великими діаспорами індусів, таких як Суринам, Гайана, Південна Африка, Тринідад, Великобританія, США, Маврикій і Фіджі.

Що вас чекає на святі фарб в Києві